Nové bezbariérové byty vzniknou na náměstí v horním patře budovy, jejíž spodní prostory využívá prodejna Spar.

„Dříve tam byla cukrárna. Nám se však nepodařilo tyto prostory pronajmout. Přímo za touto budovou stála stará zchátralá stodola. Tu jsme zbourali a na místě budujeme nový objekt, který bude spojen výtahem a schodištěm s bývalou cukrárnou. Tím získáme prostor pro jedenáct bezbariérových bytů o průměrné velikosti 35 metrů čtverečních," pokračuje Löffelmann.

K osmdesáti stávajícím bytům tohoto typu jich tak ve Kdyni přibude dalších jedenáct.
„Stavba běží od začátku září a probíhá přesně podle daného harmonogramu. Už jsme prostavěli zhruba pět milionů z celkových jedenácti. Právě taková je celková cena stavby včetně DPH. Již nyní se dělá krov, stavba se do zimy i zastřeší, aby se mohlo pracovat uvnitř objektu bez omezení," vysvětlil kdyňský starosta s tím, že jedenáct nových bytů s pečovatelskou službou je stavěno tak, aby vyhovovaly i plně hendikepovaným seniorům.

„Je to sice dražší, ale děláme to tak schválně. Musíme počítat i s tím, že se zdravotní stav těch, kteří zde budou bydlet, může zhoršit a pak bychom byty musely znova přizpůsobovat jejich potřebám."

Stavba je podpořena dotací ve výši 4,5 milionů korun z ministerstva pro vnitřní rozvoj. Zbytek jde z rozpočtu města Kdyně.
První obyvatelé by se do nových bytů mohli nastěhovat už příští rok na podzim.

„Máme zde osmdesát bytů vhodných pro starší a invalidní občany, na druhou stranu však také desítky žádostí o takové byty, protože je nestaví nikdo v okolních obcích Kdyňska," dodal starosta Löffelmann.