„Stavbu provede Domažlický stavební podnik. Žádost o dotaci jsme podali na ministerstvo pro vnitřní rozvoj, protože tam se možnost dotace naskýtá," řekl starosta Kdyně Jan Löffelmann.

K osmdesáti stávajícím bytům pro starší a invalidní občany jich tak přibude dalších jedenáct.
Nové bezbariérové byty vzniknou na náměstí v horním patře budovy, jejíž spodní prostory využívá prodejna Spar.
„Dříve tam byla cukrárna. Nám se však nepodařilo tyto prostory pronajmout. Přímo za touto budovou je stará zchátralá stodola. Tu zbouráme a vybudujeme tady nový objekt, který spojíme výtahem a schodištěm s bývalou cukrárnou. Tím získáme prostor pro jedenáct bezbariérových bytů o průměrné velikosti 35 metrů čtverečních," pokračuje Löffelmann.

Kdyňští by se do stavby těchto bytů pustili i bez dotace.
„Dosažení dotace je podle mne dost reálné. I přesto letošní rozpočet s nějakými penězi na tyto účely počítá. Protože stavba přesahuje až do příštího roku, musel by na to rozpočet pro příští rok navazovat," vysvětluje kdyňský starosta s tím, že žádostí o tyto malé, bezbariérové byty stále přibývá.

Zhruba před dvěma lety vybudovali Kdyňští ze starého domu na náměstí zvaného Tochorovna podobné čtyři byty, jaké plánují stavět nyní.

„Máme zde osmdesát bytů vhodných pro starší a invalidní občany, na druhou stranu však také desítky žádostí o takové byty. Přidělujeme je ale pouze skupině starších nebo invalidních občanů, kteří za své stávající městské byty řádně platí, ale už v nich nemohou třeba ze zdravotních důvodů pohodlně žít," dodal Löffelmann.