„Koncem března by mělo proběhnout výběrové řízení na firmu, která zpracuje projektovou dokumentaci. Ta by měla být hotová do poloviny letošního roku a v druhé polovině by se mohlo začít stavět," uvedl vedoucí domažlického územního odboru plk. Lubomír Martinec.

Zcela nová policejní služebna vyroste u hlavní silnice na Plzeň vedle prodejny COOP. Vybudováním služebny město přijde o několik parkovacích míst, základna horšovskotýnských policistů však bude stát příhodně blízko hlavní silnice, což umožní rychlejší výjezdy do okolí, navíc se v sousedství nenachází tolik obydlených domů. Policie totiž musí brát mimo jiné v potaz i to, jak velkou část obyvatelstva mohou rušit pravidelné výjezdy s policejní sirénou. Uvažovalo se i o tom, že by služebna mohla stát v Pivovarské ulici vedle nové bytovky, nevyšla ale dražba pozemku.

Moderní služebna bude výjimečná tím, že se bude jednat o zcela nový objekt, vybudovaný přesně podle specifických potřeb policie. Všechna ze čtyřiceti policejních oddělení v Plzeňském kraji dosud vznikala jen rekonstrukcí stávajících budov.

Původní objekt služebny na horšovskotýnském náměstí museli policisté opustit kvůli špatnému technickému stavu a nyní se stal nepotřebným. O plánech policie s touto opuštěnou budovou vás ještě budeme informovat.