„Sešli jsme se na hranici ve Všerubech a odtud jsme v koloně jeli nejkratší cestou do Jägershofu, kde přátelé starých traktorů a veteránů pořádali již 5.ročník setkání historických strojů," říká jeden z účastníků Miroslav Beneš.

Při prezenci získali malou upomínku na setkání.
„Protože jsme byli jedinými zahraničními účastníky, dostali jsme ještě pamětní pohár," pokračuje Beneš.

V Jägershofu bylo k vidění  180 traktorů a veteránů a všechny se předvedly při spanilé jízdě, jež vedla celou vesničkou.  O něco později i při závodech v tahání těžkého traktoru s velkým závažím a nákladního auta, naplněného kamením o váze 22 tun. Přihlášení závodníci byli rozděleni do skupin podle výkonu svých traktorů.

Zástupce českého družstva František Mráz z Nové Vsi, obsadil se svým legendárním traktorem Zetor 50 Super  třetí místo.  Největší údiv německých sousedů však vzbudil traktor John Deere Josefa Husníka z Brnířova.

„Tento typ traktoru se do Německa nedovážel, takže někteří návštěvníci ho viděli poprvé," vysvětlil Beneš s tím, že letos to bylo již čtvrté setkání, kterého jsme se jako milovníci starých strojů zúčastnili. První se uskutečnilo v Brnířově, druhé v Seugenhofu, třetí v Sedliceích a čtvrté v Jägershofu. 

„Už dnes se těšíme na poslední, které se uskuteční 9. září v německém Arnschwangu," dodal Beneš.