Budova staré staňkovské radnice, historický objekt na náměstí T. G. Masaryka, je stále opuštěná a dosud není rozhodnuto, jak budovu do budoucna využít. Vedení města se alespoň snaží, aby zchátralý dům v centru města nedělal ostudu, a proto je v současné době radnice v obležení lešení a dělníků, kteří vyměňují okna a nahazují novou fasádu.

Fasáda vyjde na zhruba 400 tisíc korun, 150 tisíci přispěl městu Plzeňský kraj. Přibližně stejně jako fasáda bude stát i výměna oken, se kterou se začalo už v loňském roce.

Fasáda radnice měla dosud fialovou barvu. „Podařilo se ale dohledat, že dříve měla budova jakousi světle béžovou, okrovou barvu, takže jí vrátíme po domluvě s památkáři původní podobu," podotkl Horák s tím, že pak by se na budovu měla vrátit i pamětní deska, která je nyní umístěna ve vestibulu městského úřadu.

Pozdně barokní radnice pochází z 18. století. Stavba prodělala řadu obměn vyvolaných požárem i špatným technickým stavem. Bývaly zde knihtiskárna, spořitelna, knihovna, obchod se zeleninou i muzejní sbírky.