Stará radnice na staňkovském náměstí, historická památka z 18. století, se dočká opravy. Zatím však pouze opravy menší.

Pro budovu, která byla před revolucí uzavřena kvůli havarijnímu stavu a od té doby zeje prázdnotou, nemá město v současné době využití.

Radnice byla staticky zajištěna, ale na pořádnou rekonstrukci, která by mohla vyjít i na více než 30 milionů korun, jednoduše nejsou peníze.

Vedení města se proto chce postupně pustit alespoň do oprav zevnějšku budovy. Jako první dostane radnice nová okna. Jejich výměna vyjde na přibližně 380 tisíc korun a Staňkovským se na tuto akci podařilo získat od kraje dotaci ve výši 150 tisíc korun z programu „Zachování a obnova kulturních památek Plzeňského kraje".

„Byla možnost požádat o tyto peníze, tak jsme si řekli, že ji využijeme a alespoň zvenčí vrátíme radnici původní tvář. Nová okna jsou nyní ve výrobě, nevíme, jestli je stihneme vyměnit do zimy, k realizaci možná dojde až v příštím roce," uvedl starosta Staňkova Alexandr Horák. „Dokud se neobjeví možnost získat větší dotaci na rekonstrukci radnice, budeme ji po kouskách zvelebovat alespoň zvenku, aby nám nehyzdila náměstí," dodal s tím, že další v pořadí bude oprava fasády.

Pozdně barokní radnice pochází z 18. století a lze předpokládat, že obvodové zdivo objektu je ještě o sto let starší. Stavba prodělala řadu obměn vyvolaných požárem na sklonku 18. století i špatným technickým stavem v 19. století.

V průběhu let sloužila mnoha účelům. Byla zde knihtiskárna, spořitelna, knihovna i obchod se zeleninou. Bývaly zde i sbírky staňkovského muzea, které byly v 70. letech přemístěny do Domažlic pod záminkou, že je v radnici potřeba najít prostor pro sklad civilní obrany.