Výrazného úspěchu dosáhla při Národním holštýnském šampionátu v Mrákově mezi prvotelkami kráva zemědělské společnosti Agro Staňkov. Je narozená 5. 5. 2008 a od té doby chovaná ve staňkovské stáji.

Stala se vítězkou kategorie RED mezi kravami, které jsou po prvním teleti.

„Máme spoustu kusů, takže nemá jméno, jen číslo,“ uvedl na adresu vítězky hlavní zootechnik staňkovské společnosti Jan Petřík.

Staňkovští do Mrákova vyslali jedenáct krav. „Nějaký dobrý výsledek jsme očekávali, ale spíše u starších krav, což se nakonec potvrdilo. V kategorii červených holštýnek jsme díky nim získali ještě první a druhé místo u krav po třetí laktaci. Vítězství naší prvotelky nás příjemně překvapilo,“ dodal Petřík.

„Je to výsledek dobré práce s dobytkem, je to pro nás úspěch,“ uvedl včera Deníku ředitel staňkovské společnosti Václav Hauser.

Agro Staňkov získalo v Mrákově celkem tři poháry, neboť se udělovaly za každé první a druhé místo. Na výstavě ten den soutěžilo v různých kategoriích celkem 131 krav.

O nejlepších třech z každé kategorie i o tom, která z krav odchovaných v našem regionu stoprocentně pojede koncem října na mezinárodní výtavu do Itálie, se dočtete v pátečním Domažlickém deníku.