Nedostatek financí na dokončení víceúčelového hřiště pro Základní školu ve Staňkově přiměl vedení města k úvěru na šest milionů korun.

„Postavení hřiště plánujeme už tři nebo čtyři roky a děti už příliš dlouho nemají kde sportovat,“ vysvětlil starosta Staňkova Alexandr Horák. „Úvěr je pro město jistě nemalá zátěž, ale je to zátěž nezbytná,“ tvrdí starosta.

Už léta pořádají staňkovští školáci většinu sportovních aktivit ve školní tělocvičně. Ta pochází z roku 1996 a i když žákům vyhovuje, běh ani atletické disciplíny se v ní provozovat nedají.

Pro běžecký a atletický trénink tak musejí staňkovští školáci využívat místní cyklotrasy či stezky pro pěší. Občas se žáci přesunou i na hřiště místního fotbalového klubu, kde mohou cvičit na škvárovém povrchu. Ten však není úplně nejvhodnější a vedení školy musí navíc žákům spojovat hodiny tělocviku, aby se mohli na hřiště přesunovat společně.

Práce na novém víceúčelovém hřišti, které by mělo přijít na přibližně devět milionů korun, začaly už v roce 2008.

"Zhruba přes jeden milion korun se už do hřiště investovalo,“ uvedl Horák s tím, že město získalo dotaci 750 tisíc korun od Plzeňského kraje a zbytek vložilo z vlastních zdrojů.

Pro hřiště se již vybudovala základní opěrná zeď či rozvody. Poté se však stavba na nějakou dobu zastavila a na její pokračování město bohužel nezískalo dotaci z regionálního operačního programu.

„Šance na další dotace moc velké nejsou a hřiště děti potřebují. Proto jsme si vzali úvěr a chceme se stavbou hřiště začít už letos na jaře. Do konce září by pak již mohlo být úplně hotové,“ dodal starosta.

Víceúčelové hřiště by mělo nabídnout šedesátimetrovou atletickou dráhu, koulařský sektor, doskočiště, sociální zázemí i hřiště s umělým povrchem pro všechny druhy sportovních her.

„Samozřejmě nejde jenom o školu, hřiště mohou využívat dobrovolní i profesionální hasiči, střední škola Bean i ostatní školy, bude sloužit široké veřejnosti z města i okolních obcí,“ poznamenal starosta.