První tři úkoly si na startu Cílové jízdy do neznáma u staňkovské lávky splnilo 31 posádek. Zajímavá akce, při které posádky osobních automobilů během připravené trasy plní nejrůznější úkoly z obálek, které na startu obdrží, se letos konala již po osmatřicáté.

„Tak vysokou účast jsme nečekali, dokonce jsme museli jedné posádce přidělat obálky,“ usmívala se jedna z organizátorek letošního ročníku Jana Hůlová.

Hana Rotová z Krchleb se jízdy zúčastnila již poněkolikáté. „Vše je moc dobře připravené a to jak pro děti, tak pro dospělé. Program je vynikající,“ chválila průběh akce Rotová, která s manželem a dvěma vnoučaty tvořila posádku číslo vozu s číslem 22. V půl osmé ráno už byli všichni připraveni vyjet.

Úvodní řeč ještě pronesl předseda Automotoklubu Staňkov Jan Mařík a všechny upozornil, aby se vyvarovali podvádění. Další důležitou informaci přidala ještě Jana Hůlová: „Všechny upozorňuji, že mapa bude při dnešní jízdě nutná.“ První tři úkoly si účastníci jízdy splnili již na samotném startu. Jedním z nich bylo poznávání semínek. Poté už se všichni vydali za dobrodružstvím.

Čas dojet do cíle byl do šestnácté hodiny a tak nebylo kam spěchat. „Končili jsme v kempu ve Volduchách. Jsem ráda, že dorazili všichni, přestože jsme se bloudění nakonec nevyhnuli,“ přiznala Hůlová s tím, že během cesty potkala jedno auto i porucha. „Naštěstí se ji podařilo opravit,“ oddechla si. První místo v sobotu získala paní Amerlingová a naopak poslední pan Šimek, který tak získal putovní přilbu.