„Prvotní myšlenkou bylo uspořádat takovou zemědělskou pouť. Všichni se tady mohou sejít a popovídat si o novinkách nebo o svých problémech. Myslím, že se to daří. Už teď je tady přes čtyři stovky lidí a stále chodí další,“ uvedl spokojeně kolem půl dvanácté jeden z organizátorů akce Miroslav Bozděch s tím, že je rád, že pozvání přijala i střední škola z Horšovského Týna.„Je to mládí. I když u zemědělství někteří nezůstanou, tak je to taková naše naděje,“ dodal s úsměvem.
Studentům se akce samozřejmě líbila. „Prohlížíme si traktory a také se nám líbí projížďky v kočárech tažených koňmi,“ shodla se skupinka studentů z SOŠ a SOU Horšovský Týn.
Mimo projížďky v kočáře bylo k vidění 63 odrůd obilí, moderní i historická zemědělská technika, novinky z oblasti hnojiv, herbicidů, fungicidů, pokusů pěstování obilovin, osobní a užitkové automobily. V tombole bylo dokonce možné vyhrát vyhlídkový let . „Zemědělci sem jezdí především proto, aby viděli porosty, jejich ošetřování, výživu, ale i stroje,“ sdělil Václav Vítek, agronom z Agra Staňkov. „Není tady nic vylepšeno a to řada agronomů oceňuje,“ dodal s tím, že během dne probíhají prezentace jednotlivých odrůd, které provádí šlechtitelské stanice.
Na pokusy se přijel podívat i zemědělec Josef Nový. „Akce se mi líbí, jsem tady už asi počtvrté. Nejvíce mě zajímají kvalitativní rozdíly v odrůdách,“ uvedl. Polní den si nenechal ujít ani Jaroslav Terš z Plzeňska. „Především tady získáváme cenné informace a hlavně vizuální pohled na nové odrůdy,“ vysvětlil návštěník akce.