V plném proudu jsou práce na opravě bývalého obchodu ve Staněticích, který se pomalu mění na  víceúčelové kulturní zařízení.

„Nápad udělat z nevyužívaného obchodu kulturní stánek se zrodil v hlavě místních občanů. Na základě jejich aktivity se dal dohromady projekt. Společně jsme to doladili, abychom mohli získat dotaci z podpory  MAS Šumava státního zemědělského intervenčního fondu," řekl Miroslav Jandečka, starosta Zahořan, pod něž Stanětice spadají.

Obchod patřil soukromému majiteli. Obecní úřad ho odkoupil za 240 tisíc korun. Rekonstrukce  si vyžádá dva miliony korun.

„Věřím, že probereme závěrečná vyhodnocení úspěšně a dostaneme přiznanou dotaci, abychom nemuseli čerpat peníze z vlastních zdrojů," pokračuje Jandečka s tím, že věří, že kulturní stánek budou využívat jak Stanětičtí, tak i lidé z okolí.

Stanětičtí se tak konečně dočkají dlouho chybějícího zařízení, kde by se mohli scházet a pořádat různé společenské akce.
„Největší prostora bude sloužit jako společenská místnost, kde bychom se mohli scházet. Díky mladým hasičům, kteří již dříve ubourali jednu příčku, se tato místnost ještě zvětšila a bude z ní pěkný sál. Moc se na výsledek těšíme," řekla stanětická zastupitelka Hana Hoffmannová.

Kromě velkého společenského sálu, který bude  vhodný pro jakékoliv školící a kulturní akce, neboť zde nebude chybět ani internetové připojení, se Stanětičtí dočkají i kvalitního zázemí s bezbariérovým přístupem.

„Uvažujeme i o koupi jednoho okolního pozemku, protože velkou nevýhodou tohoto objektu je, že stojí vedle dvou celkem frekventovaných komunikací," dodal Jandečka.