Čas je hlavním nepřítelem stavbařů při výstavbě nové mateřské školy v Poběžovicích. Skluz oproti původnímu harmonogramu začal kvůli nepříznivému počasí už v zimě.

„Zpoždění trvá, dělají se opatření k tomu, aby se zlepšila koordinace prací na stavbě a aby na ní nevznikaly prostoje," popsal aktuální stav starosta Hynek Říha.
Kromě zpoždění na stavbě se prodloužilo i výběrové řízení na dodavatele kompletního vybavení školky. „Smlouva byla podepsána až dnes,"  potvrdil v úterý starosta Říha. Výzva k podání nabídky do tendru byla zveřejněna 20. března, původní předpoklad ukončení výběru byl 4. dubna. Na základě doporučení hodnotící komise zakázku získala plzeňská firma VN studio s.r.o.

„Během zákonné lhůty podala jedna z firem námitku, která byla zamítnuta," popisuje další důvod zdržení průběžná zpráva o realizaci projektu. Vybavení, ve kterém nebude chybět veškerý nábytek,  moderní elektronika, zcela nová kuchyně ani hrací prvky do školní zahrady, by mělo být začít instalováno začátkem července.

Původní školka ustoupila výstavbě nové kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. Předškoláci z Poběžovic a okolí třetím rokem denně dojíždí do náhradních prostor v Mnichově. Během prázdnin tak personál školky čeká náročné vyklizení provizorního působiště, stěhování a kompletní ´zabydlení´ nového areálu.
„Na náročné léto jsme připraveni,  jen je nepříjemné, že nám nikdo není schopen říct datum, kdy  se budeme moci začít stěhovat," konstatovala ředitelka Lenka Pekárová. Zaměstnankyním školky pomohou tamní hasiči, budou-li termíny napjaté, pomoc by poskytli i pracovníci technických služeb  i někteří rodiče.
„Těm bych chtěla moc poděkovat za jejich vstřícnost a pochopení po celou dobu našeho přestěhování do Mnichova i nyní, kdy jim zatím nemůžeme dát přesné informace," dodala Pekárová.

Současný harmonogram počítá s 30. srpnem jako dnem slavnostního otevření školky. „Zda tomu tak skutečně bude, nemůžu v této chvíli potvrdit," uzavřel Hynek Říha.