„Ve středu krátce před osmou hodinou přijali poběžovičtí policisté oznámení o tom, že zaměstnanec našel ve sběrném dvoře granát. Na místo ihned vyjela hlídka. Správce dvora uvedl, že při přerovnávání věcí v kontejneru na kov nalezl granát. Uložil jej do bezpečného prostoru a vyrozuměl starostu a policii," popsala mluvčí Policie ČR Dagmar Brožová.

Na místo byl povolán policejní pyrotechnik.

„Ten si zrezivělý granát převzal a na bezpečném místě za obcí provedl jeho zneškodnění. Jednalo se o granát americké výroby MK-2 z druhé světové války.," uvedla mluvčí.

V souvislosti s tímto případem také upozornila na to, aby lidé s žádným předmětem připomínajícím munici nemanipulovali.

„Nebezpečí tkví zejména v tom, že není zřejmé, v jakém stavu se nachází iniciační mechanismy. Některé mohou být vlivem času naprosto nefunkční, jiné se stanou časem maximálně citlivými na vnější podněty. Pokud kdekoliv naleznete předměty, u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici či její součást, veškerou činnost přerušte a přivolejte policii. Pyrotechnici si převezmou předmět k likvidaci. Může dojít k ohrožení života nebo zdraví osob," varovala policistka Dagmar Brožová.