Dvacet milionů korun půjde do bytového hospodářství. Na co finance použijete?

Máme celkem pět set patnáct bytů, dalších deset bytových jednotek je připraveno k rekonstrukcím nebo je určeno k demolici. Plánujeme srovnat se zemí starou bytovku v bývalých kasárnách, která už staticky nevyhovuje. Z dvaceti milionů půjde část na opravu stávajících bytů, jako třeba na rekonstrukci střechy v Sokolské ulici, kam zatéká, a část na investice. Opravíme bytové prostory v restauraci U Jána, bytová jádra v Sokolské ulici a vyměníme okna, vchodové dveře a dlažby v Americké ulici a Na Koželužně.

Pro koho nové byty v někdejších kasárnách budou?

Ještě nevíme, jaká bude cílová skupina. V úvahu připadají například rodiny s dětmi nebo mladí lidé. Plánujeme vybudovat minimálně pět bytových jednotek. O byty je velký zájem. Zatím ale není projekt aktuální. V současnosti je potřeba bytovku zbourat, aby nikoho neohrožovala.

Rekonstruujete prostory na náměstí, kde vznikne zázemí pro zubaře. Potřebujete ve městě další ordinaci?

Jednu lékařku už tady máme, využívá městské prostory. Protože je zubařů málo, chtěli bychom, aby na náměstí vznikla ještě nová ordinace. Už o zázemí jedna doktorka projevila zájem. Rekonstrukce prostor podpoří Plzeňský kraj, který nám dá asi půl milionu korun. Celkové náklady budou dva miliony šest set tisíc.

Už nějakou dobu se mluví o rozšíření stávající čističky. V jaké fázi je projekt?

Nedojde jenom k rozšíření čističky odpadních vod, ale řešíme ještě kanalizaci v obci Starec a pár domů v obci Prapořiště, která bude k čističce připojená. Projekt teprve připravujeme. Jestli vše dobře půjde, za dva roky by se mohlo začít stavět.

Naděžda Šoukalová cestovala Západním expresem, který se minulý týden srazil s osobním vlakem. Má zlomená čtyři žebra, pohmožděný kotník a podvrtnutý palec na ruce,
Byli jsme pomlácení, odření a vylekaní, popsala žena okamžiky po srážce vlaků

Deset milionů korun půjde do školství. Co kromě Masarykovy základní školy ještě opravujete?

Masarykova základní škola je hodně stará, budova vznikla na počátku dvacátého století a moc se do ní neinvestovalo, takže se potýkáme s vícepracemi. Proto nastoupí první i druhý stupeň o týden později. Jinak řemeslníci kompletně vymění okna a dveře v mateřských školách v Dělnické a Markově ulici.

Třaskavým tématem je škola v Prapořišti. Dojde k vzájemné dohodě, nebo záležitost rozhodne až soud?

Doufám, že to vše dobře dopadne a najdeme kompromis.

Takže obě strany složí zbraně?

Žádnou zbraň jsem zatím nevytáhl, ani vytáhnout nechci, ačkoli to tak někdo může brát. Budu rád, když se s panem ředitelem domluvíme. Doufám, že do týdne čtrnácti dnů věc vyřešíme. Bližší informace před společným jednáním nebudu uvádět.

Skončila firma Elitex, která měla dlouholetou tradici. Co s areálem bude?

Jestli se zbourá, prodá, nebo pronajme, to vůbec nevím. Je to soukromý areál.

Když ještě zůstaneme u podnikání, potíže byly se společností JoWo-Com, která mimo jiné vyrábí osvěžovače do koupelen a toalet. Lidé si stěžovali na zápach. Už se situace zlepšila?

Odbor životního prostředí tam v minulosti provedl kontroly, ale žádná pochybení nezjistil. Setkal jsem se s jednatelkou společnosti. Loni jsme se dohodli, že nainstalují lepší filtr proti zápachu, což udělali. Myslím, že situace se uklidnila. Ale zápach někdy cítit je, byť menší.