Město areál slavnostně otevřelo ve čtvrtek 10. ledna.

Na začátku stála myšlenka jak umožnit dětem a sportovcům praktikovat atletiku i v zimě. Nápad se zrodil u Davida Sekyráka z atletického oddílu Mílaři. "Upozorňoval, že takzvaný atletický tunel pro zimní přípravu atletů v Domažlicích chybí. Tento nápad se nám hodil, protože jsme neměli vymyšlené nové využití pro jednu část zamýšleného sportovního centra. O části pro karatisty bylo jasno,“ zavzpomínal na přípravy přestavby nevyužívané turistické ubytovny tehdejší starosta Miroslav Mach. Nicméně areál může využívat i veřejnost.

„K dispozici jsou tři běžecké dráhy z litého tartanu o celkové délce 56 metrů, přičemž 6 metrů je určeno k doběhu,“ řekl Dalibor Kubů ze Správy sportovních zařízení města Domažlice.

Myslelo se ale i na jiné sporty. V patře se nachází tatami pro karate a judo, přesunou se sem ze sousední budovy, v níž nejsou již vyhovující podmínky. V obou patrech jsou vedle šaten pro muže a ženy i vybavená zázemí pro posilování včetně odhodiště. Některé nástroje si vyzkoušeli i někteří radní. Starosta Zdeněk Novák zahájil provoz během na atletické dráze, posilovnu pak vyzkoušeli oba místostarostové města.

Stavba, na jejíž rekonstrukci se pracovalo od října roku 2018, stála 10.054.951 korun bez DPH, jak vyčíslil Michal Hájek, vedoucí odboru správy majetku.