V Postřekově funguje řada spolků. Snad nejdéle z nich tu působí Sokol.

Sokol

„Na podzim roku 1910 byla postřekovská mládež přesvědčena a získána pro novou myšlenku sokolskou mladými učiteli Antonínem Odvody a Janem Štenglem,“ sdělují historické prameny v Postřekově. Cvičení prý bylo zpočátku označováno za zbytečné moření těla, komedianství a za zábavu nebezpečnou. Dnes se tu pod hlavičkou Sokola úspěšně hraje fotbal, volejbal, florbal, cvičí se sportovní gymnastika, aerobic a velký zájem je i o sport pro všechny. Gymnastika se v Postřekově objevila v roce 1970. Družstvo chlapců později nahradila děvčata, která slavila úspěchy v okrese, kraji i na republice. Dvě gymnastky – Šleisová a J. Kreuzová se dokonce dostaly do širšího výběru olympijských nadějí. První zmínka o volejbale v Postřekově je už z roku 1934, kdy místní muži obsadili druhé místo na turnaji v Loučimi. Oddíl odbíjené byl znovu založen po téměř 40 letech v r. 1973 a začalo se ihned se stavbou kurtů. Postřekovští volejbalisté se stali v sezoně 1977/78 přeborníky okresu. Oddíl žen vznikl v r. 1976. Velký úspěch je čekal například v r. 1996, kdy byly první na okrese. O rok později se zakládá mládežnický oddíl. Fotbalisté v Postřekově se dali dohromady v r. 1951 a dnes mají dva týmy mužů: A tým hraje I.B třídu, B tým pak třetí třídu. Dorostenci i žáci pak hrají v krajské soutěži.

Šachy

Klub šachistů vznikl v Postřekově v roce 1953. V letech 1958 a 1959 Postřekov byl Okresním přeborníkem družstev. O několik let později činnost oddílu ustala. Obnoven byl v r. 1973 a v roce 1976 postoupili postřekovští šachisté do krajské soutěže, kterou pak hráli čtyři roky. V roce 1993 byl kromě šachového oddílu Sokola založen také šachový klub při Špillarce, který se věnoval hlavně mládeži.

Chovatelé

Postřekovští chovatelé se dali dohromady v roce 1963. „Hned v první masopustní sezoně jsme uspořádali svůj první Chovatelský bál s tombolou čistokrevných zvířat,“ uvedl ve svých vzpomínkách první předseda a zakladatel svazu v Postřekově Vojtěch Štich.