VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spolupráce gymnázií z Domažlic a Regensburgu pokračuje

Domažlice – Úspěšná dvojjazyčná divadelní představení s historickou tematikou Život na hranici a Ktož sú boží bojovníci položila pevný základ pro další spolupráci Gymnázia Wernera von Siemense v Regensburgu a Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích.

29.10.2010
SDÍLEJ:

S VERVOU. Mladí gymnazisté se věnovali nácviku jednotlivých scén s velkým nasazením.Foto: Jan Pek

V současné době se rozbíhá příprava nového společného divadelního projektu, do jehož nácviku se tentokrát zapojili mladší žáci. Domažlické gymnázium v něm zastupují žáci třetího ročníku osmiletého studia.


První společné setkání účinkujících z obou škol se uskutečnilo v září v Regensburgu, dva dny z posledního říjnového týdne pak bavorští gymnazisté strávili v Domažlicích. Zde je čekalo zopakování a zdokonalování scén, na nichž se začalo pracovat již během pobytu na Siemensově gymnáziu, ale nechyběla ani příprava nových výstupů. Důraz byl kladen zejména na gesta, pohyby a vyjádření emocí v různých situacích.


Kromě dramatických vystoupení se gymnazisté věnovali také rozvíjení své fantazie a alespoň trochu i svých výtvarných dovedností. Na část odpoledne byli totiž rozděleni do národnostně smíšených dvojic či trojic. Každý jejich člen měl nakreslit nějaký symbol vážící se k Evropě a svoji volbu zdůvodnit. Výsledky pak každá skupina představila ostatním.


Někteří viděli symboly Evropy v překvapivě širokých souvislostech
„Já spojuji s Evropou peníze, protože se tady vše točí kolem peněz a každý se snaží hromadit bohatství. Jako peníze jsem nakreslil euro, protože se jím platí v mnoha zemích a můžeme říci, že spojuje Evropu,“ uvedl jeden z bavorských žáků.


Dalším společným úkolem účastníků projektu bylo představit fiktivního typického Čecha a Němce a uvést, co mají společného a v čem se naopak jejich způsob života liší. Proto museli nejdříve vzájemnými otázkami zjistit co nejvíce informací o příslušnících druhého národa. V rámci tohoto úkolu se současně také učili překonávat případný ostych a komunikační bariéry.


„Pracujeme s mladšími žáky, kteří jsou perspektivou pro naše společné projekty na další čtyři roky a současně jsou také pokračovateli již vytvořené tradice společných představení. Tím, že začínají v nižším věku, vzniká možnost navázání hlubších vzájemných kontaktů mezi nimi a případně i mezi jejich rodinami,“ zdůraznil zkušený pedagog Siemensova gymnázia Wolfgang Friedl, jenž byl autorem scénářů a režisérem obou předchozích společných představení.


„Při pobytu v Regensburgu jsme se věnovali především nácviku scén, které se týkaly historie Evropy, teď jsme se více zaměřili na současnost,“ doplnila jeho slova Emilie Nosková, jež je koordinátorkou společných projektů na domažlickém gymnáziu.

Autor: Jan Pek

29.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kriminalisté pátrají po totožnosti neznámých pachatelů, kteří odcizili za užití originálních klíčů tři automobily.
3

Kriminalisté pátrají po zlodějích tří automobilů

Ilustrační foto.

Muž rozkopl v Poběžovicích dveře policejní služebny

Domažličtí se mohou zapojit do psaní dopisů na podporu politických vězňů

Domažlice – I zájemci z Domažlic se mohou zapojit do velké akce upozorňující na porušování práv.

Naši prvňáci ze ZŠ Blížejov

Domažlicko - Ve středu 13. prosince najdete v Domažlickém deníku prvňáky ze ZŠ v Blížejově. Nezapomeňte si koupit noviny.

Řidič naboural do zídky a z místa ujel

Pila – Domažličtí dopravní policisté hledají svědky dopravní nehody, která se odehrála v obci Pila u Trhanova.

V hlavní roli vánočního koncertu byly elektrické smyčce

Domažlice - Vánoční hudba, moderní úpravy klasických skladeb i hity z muzikálů v podání hosta – zpěváka Josefa Vojtka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT