V sečení trávy pod přísným dohledem poroty se v sobotu na louce v Horšově utkají nejlepší sekáči ze širokého okolí i vzdálenějších koutů republiky. Uskuteční se tu již devátý ročník Kosafestu. A chybět nebude ani oblíbený Horolezecký výstup na Mont Chodovar.

Prezence sekáčů proběhne od 10 do 11 hodin, kdy bude soutěž zahájena. „Porota hodnotí nejen kvalitu posečení porostu, ale také přípravu na sečení a stylový oděv,“ upozornil zakladatel soutěže a spolupořadatel Jaroslav Hájek s tím, že vyhlášení výsledků soutěže O nejlepšího sekáče plánují na půl druhou odpoledne. Ve 13 hodin bude ale ještě zahájena dětská soutěž v sečení.

Pro milovníky pivolezení bude připraven výstup na Mont Chodovar, vyzkoušet si můžete i bungerunning nebo horolezeckou stěnu. Pořádající MKZ H. Týn zajistilo také pouťové atrakce. Chybět nebude ani občerstvení a hudební program se skupinami Trambus, Teyno Blues Band, Country Babylon a Stavovanka, se kterými se v Horšově můžete bavit až do dvou hodin v noci. Přihlášky do soutěže přijímají pořadatelé na tel. čísle 775 232 044, startovné i vstupné na akci je pouze 50 korun.