V Muzeu Chodska je možné navštívit výstavu nazvanou Průběh válečných let na Domažlicku 1938–1945, kterou připravili Václav Dlesk, Radek Toman a Jan Suk ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, Muzeem Chodska v Domažlicích a KVH Hraničářským praporem 6 Sibiřských úderníků.

Od 2. do 4. května můžete zavítat do zahrady pod Chodským hradem, a to od 8 do 17 hodin, kdy bude otevřen vojenský tábor. Klub vojenské historie Hraničářský prapor 6 „Sibiřských úderníků“, z. s. tam ukáže dobový tábor čs. armády z 30. let, součástí bude prezentace odbojové skupiny NIVA-GAMA a americké armády z let druhé světové války. Každý den od 11 a 15 hodin budou připravené hrané scénky z dob první republiky, protektorátu a konce války na Domažlicku.

Obec legionářská přichystá ukázku výzbroje, výstroje a dobové techniky americké armády z roku 1945.

Bývalí vojáci zavítali do Janovic nad Úhlavou, kde v domově pro seniory Clementas vzpomínali.
Na vojně jsme zažili dobré i zlé, zavzpomínali senioři na časy v Janovicích

Hlavní program oslav je nachystán na 5. května, který odstartuje v 15 hodin vystoupení ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice na náměstí Míru, vystoupí dechový orchestr Liduška a folklorní soubory. O půl hodiny později, v 15.30 hodin přijede Convoy of Liberty na horní náměstí. V 16 hodin budou položeny kytice u pomníku osvobození americkou armádou v Chodské ulici a průvod od pomníku poté dojde na náměstí Míru, kde budou položeny kytice u pamětní desky Matta Konopa. V 16.30 hodin se uskuteční položení květin a věnců u pamětní desky na radnici.

Následuje od 18 hodin program v kině, kde bude k vidění divadelní představení jednoho herce Patrick Dewane: The Accidental Hero: Náhodný hrdina. Vše završí od 20 hodin koncert Big Bandu Konzervatoře Plzeň na náměstí, což bude spojené s promítáním dobových fotografií z osvobození na věž kostela.