Vystoupení bude pod širým nebem. Hlediště a pódium vzniknou na prostranství, kde se v minulosti nacházel kostel Panny Marie Pomocné. Dnes tuto církevní stavbu připomíná kaple, kterou vybudoval Marek Hrůša. Ten se stará o tamější hřbitov a společně se zástupci města Bělá nad Radbuzou ho opravuje.

Právě na obnovu hřbitova a také nedalekého turistického přístřešku půjdou vybrané peníze z koncertu. Na charitativní akci se představí soubor Il Bohemo, což jsou sólisté Národního divadla Igor Loškár, Zdeněk Plech, Pavel Švingr a jazzová zpěvačka Barbora Řeháčková. Na repertoáru mají popoperu, muzikálové i operní hity. „Svatojánský koncert je v termínu, kdy na Pleši bývala pouť. Mám radost, že se akce uskuteční právě tady, kde je silný genius loci,“ řekl starosta města Libor Picka, jenž za nápadem stojí. Vystoupení začíná v 15 hodin a zajištěna je doprava autobusem z Bělé nad Radbuzou a zpět.

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru organizátoři museli omezit počet návštěvníků na maximálně pět tisíc. Snímky jsou z roku 2019.
Akce pro tisíce rockových fanoušků. Na Pekelném poloostrově zahrají i Tři sestry