„Jsme příliš zaměstnáni a ani si někdy neuvědomujeme, jak čas letí a že naše děti tráví většinu času samy doma. Je jistě ideální, když se samy zajímají o sport, který se jim stane součástí života a přináší jim radost a nové kamarády. Často ale jsme to my – rodiče, kteří vybíráme vhodný kroužek pro své děti. Jednou z možností jsou všestranná cvičení v Sokole,“ říkají cvičitelky domažlické TJ Sokol Marie Halíková, Hana Kolářová a Eliška Nová.

„Rády přivítáme nové zájemce o pohyb – například cvičení pro dívky od 1. do 9. třídy probíhá v sokolovně v Benešově ulici každé úterý a čtvrtek od 17 do 18 hodin. Naším cílem je vždy přiměřeně rozvíjet dětem kondici, a přispět tak ke zlepšení jejich zdraví. V oddíle všestrannosti cvičí děti pod vedením školených cvičitelek, které pro ně připravují různorodý a pestrý program. Jsou to například základy sportovní a moderní gymnastiky, jóga, zdravotní cvičení, základy atletiky, plavání, míčové hry. Své sportovní výkony pak mohou cvičenci prověřit účastí v soutěžích všestrannosti, z nichž některé končí až přebory České obce sokolské,“ vyprávějí domažlické cvičitelky.

Jiří Gregor se v průběhu finálového závodu na 800 metrů pohyboval i na první pozici.
Jiří Gregor přivezl ze šampionátu páté místo

Již 3. března jedou domažličtí sokolové do Klatov na župní přebor v plavání, 24. března pořádají v sokolovně župní přebor v gymnastice a šplhu a 24. dubna je čeká v Klatovech župní přebor v atletice.

Už teď v sobotu 24. února od 14:30 hodin chystají v sokolovně pro děti tradiční šibřinky.

„Kromě taneční zábavy budeme soutěžit a během programu se představí oddíly rodiče s dětmi a žákyně. Pro všechny je připraveno i občerstvení. Masky jsou samozřejmě vítány,“ uvádějí pořadatelky.

„Letošní rok je pro nás velkým svátkem, koná se slet. Zapojíme se do cvičení hromadné sletové skladby žákyň V peřině. Dívky si zacvičí na písničky ze stejnojmenného filmu. Svou dovednost vyzkoušíme účastí v oblastních sletech a vyvrcholením pro nás bude počátkem července vystoupení v programu XVI. všesokolského sletu v Praze,“ uzavírají cvičitelky.

MAXIM TEAM Z HORŠOVSKÉHO TÝNA obsadil ve futsalové lize třetí místo.
Futsalová zimní liga je již minulostí