Novým předsedou je od března Vladimír Beránek, který je zároveň správce tenisových kurtů.

V Sokole Babylon najdeme hned několik oddílů rozdělených podle druhů sportu.

„Chtěl bych docílit toho, aby se zvedly sportovní výkony všech oddílů, v první řadě fotbalistů, kteří hrají IV. třídu," říká na úvod předseda Sokola Beránek.

Právě fotbalisté mají v týmu neobvyklého hráče – P. Libora Bučka z Klenčí.

„Pana faráře mám rád. Je takovým mluvčím fotbalistů, protože se umí vyjadřovat a ví, co chce. V hlavně to má srovnané a nechybí mu skromnost. V týmu je platným hráčem a kdo ještě může na okrese i jinde říct, že za něj hraje farář? To je rarita!" směje se Beránek.

Zároveň přiznává, že oddíl kopané by rád viděl jako předseda Sokola na jiné úrovni.

„V době, kdy jsem vedení Sokola přebíral, měli fotbalisté 5 bodů a byli suverénně poslední. Už se ale dali dohromady, ustanovil se manažér týmu Petr Hojda, to hodně pomohlo. Fotbalistům také prospělo to, že jsme jako trenéra sehnali Zdeňka Biedermanna. Dříve hrával ve Viktorce a kvůli zdravotním problémům přešel na dráhu trenéra. Výhodou je i to, že je místní," kvituje předseda.

Tým se začal stabilizovat, je něco, co by fotbalistům udělalo radost? „Máme nejmenší hřiště v okrese, jen tak tak splňuje parametry. Předně by bylo vhodné vylepšit fotbalové hřiště, hlavně potřebuje odvodnit," odpovídá.

Dalším oddílem jsou nohejbalisté. „Je to parta lidí, kteří si chodí rekreačně zahrát vždy v úterý a v neděli. Hrají pravidelně, bez nohejbalu by asi nemohli být," podotýká předseda Sokola Babylon.

Sokolové přitom nezapomínají ani na děti.

„Třikrát týdně se scházejí v malé obecní tělocvičně jako oddíl rekreačních sportů pod vedením Dany Dufkové. Oddíl se vyznačuje hojnou účastí, z čehož je zřejmé, že vedoucí ho dobře vede," chválí předseda.

Ze sportovců nejvíce vynikají tenisté.

„Když jsem do Babylonu přišel před 2 lety, začal se hrát Davis cup. Nyní se zde hraje i celostátní dorostenecká soutěž, jsme jediní v rámci okresu Domažlice. Máme dobrou spolupráci s Jiskrou Domažlice, udělali jsme ´farmu´ s tím, že nám půjčuje dva hráče a my jí poskytujeme své. Dorost je adeptem na postup do ODR II, což je druhá nejvyšší soutěž u nás," pochvaluje si předseda.

Mají alespoň tenisté vhodné zázemí?

„Určitě. Kurty jsou nové a byly postaveny v rámci spolupráce s obcí za pomoci evropské dotace. Odpovídají parametrům pro hraní vyšších soutěží," konstatuje Beránek.

Vedení babylonského Sokola nechybí další plány. „Chceme, aby se dal tu dohromady oddíl volejbalu, konkrétně aby ho hrály ´holky´, což se nám nedaří. Máme zatím připravené pouze tři hráčky a sháníme další. Podmínky na to máme perfektní," tvrdí.

„Dalším naším přáním je posílení oddílu kopané po jarní sezoně. S trenérem a manažerem máme záměr připravený, na každý post bychom potřebovali sehnat alespoň dva hráče, aby se mohlo postoupit do vyšší soutěže. Nějaké peníze jako Sokol máme, další by bylo třeba sehnat přes sponzory. Čtvrtá třída se v Babylonu nikdy předtím nehrála, kdysi jsem tu zakládal žákovské družstvo, a dnes mne mrzí, jak si tým fotbalistů v současnosti vede. Čtyřka je katastrofa!" tvrdí Beránek.

V jakém časovém horizontu vidí možný postup do III. třídy?

„Pokud se podaří sehnat hráče, mohlo by to být v horizontu roku. Když hráče neseženeme, bude to těžké a může cesta ke zlepšení trvat dva, tři, nebo dokonce 4 roky," odhaduje.

„Rád bych veřejnost pozval na mistrovský zápas, jediný na domácí půdě, a to v neděli 15. června od 9 hodin. Utkají se naši tenisté s týmem ČLTK Plzeň. Občerstvení zajistí nová provozovatelka Sauny Alena Hrubá," zakončil předseda Sokola Babylon Beránek.