„Do školy se už moc těšíme hlavně proto, že budeme umět sami číst. Když nám čte pohádky tatínek, nikdy se nedočkáme konce, protože vždycky usne," říkají.

Oba dva budoucí školáci už mají vzorně nachystané školní pomůcky i tašku do školy, kterou dostali k Vánocům. Školní výbava, kterou rodiče v těchto dnech pořizují, není zrovna levnou záležitostí.

„Školních potřeby jsme nakoupili ve specializovaném papírnictví. Dozvěděli jsme se, že levnější zboží ze supermarketů dlouho nevydrží. Nechali jsme tam celkem dost peněz, protože jsme museli kupovat všechno třikrát. Pro dvojčata, která jdou do první třídy, a také pro starší dcerku, která nastupuje do páté. Jen za základní pomůcky jsme zaplatili přes tři tisíce korun a to jsme nekupovali to nejdražší," říká Amar Ibrahim s tím, že ale nešetřili při nákupu aktovek pro dvojčata – prvňáky.

„Školní batohy, které jsme jim koupili k Vánocům, jsme vybírali tak, aby jim nezpůsobily nějaké zdravotní potíže. Jak znám od své starší dcery, plný školní batoh má dost velkou váhu. Snažili jsme se proto vybrat batohy odlehčené, s pevnými zády a polstrovanými popruhy. Povedlo se nám je koupit v akci, a i přesto jsme za jeden zaplatili cca 1 100 korun" dodává Ibrahim.