Na svou svatbu přijeli nazdobeným autobusem, což bylo pro snoubence opravdu stylové, protože nevěsta pracuje jako řidička autobusu.

„Protože jsem na svou práci velice hrdá, chtěla jsem, aby nás na svatbu dovezl autobus. To se mi splnilo a vlastně jsem tento způsob dopravy dostala svatebním darem od kolegů a vedení ČSAD," řekla nevěsta. Nazdobený autobus řídil nevěstin nejoblíbenější kolega.

O netradiční svatby není v našem regionu nouze.
Například Lenka Kocábová a Milan Gosler si řekli své ano na tenisovém kurtu v Babylonu, Dana Švarcová a Petr Zlatohlavý se nechali oddat na palubě letadla AN–2 ve vzdušném prostoru nad Horšovským Týnem,
Josef Škarda z Hlohové, dlouholetý fanda plzeňských Indiánů, se zase rozhodl pojmout svou milou Lenku Hrončokovou za ženu na ledové ploše zimního stadionu v Plzni.

Podle domažlické matrikářky Jaroslavy Mlezivové je nyní, oproti předešlým letům, trendem, že snoubenci využívají možnosti uzavření manželství v místě, kde se po obřadu koná i svatební hostina.

„Přibývá svateb na zahradách u rodinných domů či chalup. Přímo v Domažlicích bývají nejčastějšími místy k uzavření sňatku kromě radnice atrium Chodského hradu, zahrada pod hradem. Mimo město je velmi oblíbeným místem Podveský mlýn v Tlumačově a také Výhledy," řekla Mlezivová.

V minulosti spojili své životy lidé z Domažlic například na hrázi Zelenovského rybníka, u České studánky pod Čerchovem, na Čerchově samotném, na Klobouku v Koutě na Šumavě nebo například na Rýzmberku.
„Pokud si snoubenci zvolí netradiční místo, nebo se berou na radnici v jiném termínu, než je stanoven pro oddávání, zaplatí správní poplatek 1000 korun," vysvětluje Mlezivová.

Právě červen je velmi oblíbeným měsícem na uzavírání manželství. „Letos bylo uzavřeno celkem 28 manželství, z toho osm církevních. Největší nápor očekáváme tento týden, kdy by mělo být uzavřeno u našeho matričního obvodu celkem sedm sňatků, příští týden šest a tak tomu bude i následující soboty. S výjimkou Chodských slavností totiž máme obsazeny všechny sobotní termíny až do konce září," dodala Mlezivová.

V loňském roce bylo ve správním obvodu Matričního úřadu Domažlice, kam patří 14 obcí, uzavřeno celkem 127 sňatků, z toho sedm církevních. V Domažlicích 94, v Babylonu, České Kubici, Stráži, Mrákově, Pasečnici vždy jeden sňatek, v Milavčích dva, v Tlumačově 16 a na Hrádku 10.