Včerejší noční husté sněžení zaměstnalo domažlické silničáře už od třetí hodiny ranní a plné ruce práce měli s úklidem chodníků i zaměstnanci technických služeb.

„Od třetí hodiny ranní jsme měli venku veškerou techniku, to znamená patnáct sypačů i dočišťovací techniku. Ráno v sedm hodin zůstaly na všech silnicích pouze zbytky sněhové tříště a se zvýšenou opatrností byly silnice sjízdné. Menší problémy jsme měli na otevřených územích, například v Týnských hájích, ve Velkém Malahově nebo Vidicích, kde se tvořily sněhové jazyky,“ řekl Petr Tomášek, vedoucí Střediska výroby Domažlice, Správy a údržby silnic Plzeňského kraje.

Díky pohotovosti silničářů nebyly problémy ani s autobusovým spojením.
„Autobusy se ráno dostaly všude. Jediné, asi půlhodinové zpoždění měla linka z Horšovského Týna do Domažlic, Tlumačova, Mrákova a zpět, a to kvůli dopravní nehodě, která se stala v Týnských hájích,“ řekl vedoucí provozu ČSAD Domažlice Jan Šup.


I ve výše položených obcích, jako jsou například Mezholezy pod Korábem, se lidé bez problémů dostali do zaměstnání a děti do škol.

„Žádný mimořádný stav jsme tady neměli. Napadly asi jen dva centimetry sněhu. Jsme podhorská vesnice, takže jsme na nějaký ten sníh připravení. Každý má vedle postele lopatu a za dveřmi kyblík soli,“ řekl se smíchem mezholezský starosta Václav Němeček.

Podle meteorologů nás čeká mnohem horší počasí.
„Sněžit bude ještě v noci ze čtvrtka na pátek, a to někdy po půlnoci. K ránu začne do sněhu pršet. Kvůli mrznoucím srážkám se může tvořit i ledovka,“ řekla Marta Suchá z plzeňského hydrometeorologického ústavu.