V letošní lyžařské sezoně se navíc dočkali nového značení běžeckých tras v okolí Čerchova a Capartic, které bylo vytvořeno dle standardů německého lyžařského svazu (DSF).

Hlavními nástupními místy na lyžařské běžecké trasy jsou lokality parkoviště v Caparticích, Pod Rozcestím pod Čerchovem, Gibachta Althütte. Celková délka certifikovaných a nově značených tras ve velmi vyhledávané oblasti dosáhla 82,5 kilometru.

„V nížinách je sněhová pokrývka minimální, proto jsme tuto sezonu lyžařské stopy v okolí Domažlic – tedy Baldov, sídliště Kozinovo pole a Pod Vavřincem – ještě neupravovali. Naopak na Capartické louce i čerchovském okruhu panují od druhého lednového víkendu naprosto ideální podmínky. Podle předpovědi počasí na nejbližší dny se nemusíme obávat úbytku sněhu, protože nás čekají celodenní mrazy,“ těší místopředsedu SK Sněhařů Domažlice.

Členové tohoto oddílu ve spolupráci s městem Domažlice, Domažlickými městskými lesy a OaS Český les upravují stopy vždy na víkend od 9 hodin ráno s cílem maximální kvality stop.

Po škodách, které napáchal v sobotu 12. ledna silný vítr, byl přístup k čerchovskému okruhu na jeden den omezen, ale v současné době se již na téměř patnáctikilometrový okruh pod Čerchov dostanou běžkaři bez problémů. Pro ty, kteří vezmou za vděk zimním střediskem Capartice, je připraven 3,3 kilometru dlouhý okruh na louce, stejně tak jako silnice směrem ke sjezdovce Sádek a na Jindřichovu horu. „Věřím, že ideální podmínky pro zimní radovánky vydrží ještě dlouho a zároveň chci pozvat všechny příznivce lyžování do bílé stopy. Pracujeme i na tom, aby byla zprovozněna útulna na Malinovce, která se těšila velké oblibě lyžařů i turistů především v předloňské zimní sezoně. Její fungování prozatím zastavil technický problém se zajištěním elektrického proudu,“ dodává Janovec.

Ten se těší i na již 98. ročník nejstaršího lyžařského běžeckého závodu, který se koná v sobotu 26. ledna a naváže na něj hned nedělní Výhledská 15. I na tyto dvě tradiční akce jsou zváni příznivci běžeckého lyžování a široká veřejnost.

Nejaktuálnější informace o sněhových podmínkách a úpravě běžeckých tratí najdou zájemci na internetové stránce Sportovního klubu Sněhaři Domažlice – www.snehari.cz. Zároveň je možné sněhovou situaci monitorovat pomocí webové kamery z vrcholu Čerchova na webu města www.domazlice.eu.