Lyžařské stopy kolem Čerchova, Kamenné loučky a Na Signálce byly upravené vůbec jako první v oblasti západočeské části Šumavy a Českého lesa již 1. prosince a jejich kvalitní stav vydržel až do 23. prosince. Poté ale přišla výrazná vánoční obleva, která zamávala jak s kvalitou, tak s vrstvou sněhu, a čerchovský okruh se dal například o Štědrém dnu sjíždět pouze s velkou opatrností.

Naděje na lepší zítřky svitla běžkařským nadšencům ve čtvrtek 28. prosince, kdy připadlo v polohách kolem 1000 metrů nad mořem zhruba 20 centimetrů nového sněhu, který rolbaři bleskově upravili.

„V pátek před silvestrem jsme se svezli po výborně upravených trasách kolem Čerchova a užili si krásné běžkování. Věřím, že sníh vydrží i v dalších dnech a bude možnost do bílé stopy znovu vyrazit,“ přála si čtenářka Deníku Martina Hejná ze Staňkova.

Ta i mnozí další by při svých výletech na běžkách měli mít již o tomto víkendu k dispozici útulnu v areálu bývalé vojenské roty na Malinovce.

„Trápila nás závada na elektrickém zdroji energie, ale v těchto dnech by pověřená firma měla problém odstranit a o víkendech od 10 do zhruba 16 až 17 hodin bude útulna veřejnosti zpřístupněna,“ sdělil ředitel Domažlických městských lesů Jan Benda.

V Caparticích se od uplynulých svátečních dnů lyžovat nedá, na lyžařské magistrále Na Signálce, vyhledávané místními turisty i výkonnostními sportovci, byl na Nový rok ještě dostatek sněhu, ale otázkou je, co s vrstvou sněhu udělá současné teplé počasí.

„Podle dlouhodobější předpovědi počasí se má od víkendu ochlazovat a sněžit, což by nám v druhé polovině ledna umožnilo uspořádat tradiční akce, na které zveme všechny příznivce běžeckého lyžování, turismu a zdravého pohybu v přírodě,“ přeje si příznivé podmínky a zároveň láká lyžaře místopředseda Sněhařů Martin Janovec.

Plánované akce SK Sněhaři Domažlice
20.01.2018 – Chodská třicítka (v Caparticích, při nedostatku sněhu Na Signálce pod Čerchovem)
28.01.2017 – Přechod Capartice => Gibacht
04.03.2018 – Krňoulův memoriál