Příznivci lyžování mohou již o nadcházejícím víkendu využít možnosti, kterou jim nabízí běžecké tratě v okolí Capartic a Čerchova a sjezdovka na Sádku. O přípravu stop a údržbu sjezdovky se starají členové domažlického sportovního klubu Sněhaři.

„Na úpravě sjezdovky Sádek se podílelo šest našich členů,“ uvedl předseda klubu Martin Janovec. Areál je sjezdařům otevřen vždy v sobotu a neděli od 9.30 do 12 a od 12.30 do 16 hodin.

Klub zajišťuje i odvoz bagáže z prostoru u chat na Šebkovně ke sjezdovce. Skútr vyjíždí v 9 hodin a ve 12.30 hod. Poplatek za odvoz je 10 korun. Deset jízd na sjezdovce přijde na 120 korun.

„V chatě na Sádku je vytápěná místnost, kde se mohou lyžaři přezout a převléct,“ dodal Janovec. V neděli bylo na místě 40 cm sněhu, pokrývka se zvýšila během vydatného sněžení začátkem týdne. Sněhaři sjezdovku upraví do čtvrtečního odpoledne tak, aby byla připravena pro sobotní a nedělní sportování.

Pro příznivce běžeckého lyžování jsou nachystány trasy v celkové délce téměř 50 kilometrů. Nové značení včetně rozcestníků na nich zaplatily Městské lesy Domažlice.

„Do lesa kolem Sádku míří trasy v délce 10, 7 a 5 kilometrů, na capartické louce jsou připraveny půl– až čtyřkilometrové trasy,“ popsal předseda Sněhařů a doplnil: „Nejdelší patnáctikilometrový úsek vede z Capartic na Čerchov a okolo něj.“ V plánu je úprava další části čerchovského okruhu.
„Díky vstřícnosti Městských lesů jsme mohli začít s úpravou stop dříve, než je obvyklé. Část tras je také upravována jejich rolbou,“ poděkoval partnerům Janovec.