Zemědělská společnost v Meclově otevřela minimlékárnu v přilehlé obci Srby teprve před 18 měsíci a hned sbírá úspěchy. Poprvé se totiž přihlásila do této soutěže a vyhrála ocenění se svým výrobkem „jogotvaroh“, který je směsí jogurtu a tvarohu.

"Surovinou pro výrobu jogotvarohu je tučný tvaroh vyráběný také klasickým způsobem odkapu v tvarožnících.. Obě suroviny vychladíme, smícháme, našleháme a ochutíme. To je celé kouzlo,“ nastiňuje výrobu vítězného jogotvarohu technoložka Minimlékárny Srby Lenka Jungová.

"Tohoto ocenění si velmi vážíme, je odrazem práce celého týmu minimlékárny, kterému tímto děkuji. Za necelé dva roky se povedlo rozšířit sortiment výrobků a v této době budujeme další zázemí pro výrobu tvarohů. Jsme registrovanou, schválenou provozovnou a naše výrobky můžeme dodávat do celé EU, rádi bychom se ale nadále soustředili na Plzeňský kraj, jako správní patrioti," říká ředitel společnost Jaroslav Hána, který byl prvním iniciátorem vybudování minimlékárny. "Myšlenka je jednoduchá, je to služba lidem, tedy další bonus pro občany žijící v tomto kraji a naše zaměstnance," uzavírá Hána.

Koupačka v domažlickém bazénu.
Plavci už zaplňují bazény, některé teprve otevřou

Cenu převzal v pátek ředitel společnosti Meclovská zemědělská Jaroslav Hána v komorním duchu od prvního náměstka hejtmanky Plzeňského kraje Josefa Bernarda.

Meclovská zemědělská, a. s. je zemědělskou společností zabývající se klasickou rostlinnou a živočišnou výrobou v okrese Domažlice. Hlavním oborem je chov skotu holštýnského plemene zaměřený na produkci mléka.