Ač jsem – anebo právě proto, že se snažím být opatrným řidičem, neunikl mé pozornosti ´úkaz´ na zbrusu novém povrchu silnice v Havlovicích ve směru na Babylon.

Což o to, jízda po novém asfaltovém koberci se v žádném případě nedá srovnat s tou, kterou bylo nutné absolvovat v době tamních zemních prací.

´Úkaz´, který mám na mysli, se týká způsobu, jakým byly ve vozovce „obasfaltovány“ kanály. Po pravdě: je mi líto, že ten, kdo nový povrch dělal, si vůbec nedal práci s úpravou kolem nich. Minimálně u dvou kanálů jsou totiž už nyní jakoby propadlá místa tam, kde by měla vozovka plynule navazovat na železnou obrubu kanálu.

Dokáži si představit, jak se za čas začne kolem kanálů pod náporem dopravy asfalt vylupovat (což ostatně činí asfakt rád i tam, kde byla odvedena perfektní práce).

Jen mne mrzí, že jsem u kanálu nemohla vyfotografovat i šlendriána, který ´úkaz´ způsobil. Jsem přesvědčena, že pokud by se jednalo o ´jeho kanál´, nemohl by práci tak odbýt. A navzdory přísloví si dovolím tvrdit: Z cizího krev teče!