„Pouť v Domažlicích byla velice pěkná, počasí přálo, návštěvnost byla dobrá, lidé příjemní. Sice trochu zapršelo, ale lidé ve městě zůstali, což je skvělé. Doufám, že i my jsme se jim dostali do noty atrakcemi a každý si přišel na své. Nabídli jsme moderní i retro, tak si mohli mnozí i zavzpomínat na mládí. Do Domažlic jezdím rád, už jsou to desítky let, co tady o pouti točíme. Velice si také vážím spolupráce se sokoly,“ řekl Lagron, který má pouť, co se týče atrakcí, v Domažlicích na starost.

Příští rok budou Chodské slavnosti mít 70. výročí, a tak se lidé budou moci jistě těšit na mnohé zajímavé, a to i v rámci atrakcí. „Už nyní plánuji překvapení, které chceme pro Domažlice udělat příští rok. Zatím ale nic neprozradím ani nenaznačím,“ uvedl Lagron.

Dle jeho slov není vůbec jednoduché držet s moderním světem krok, ale snaží se o to. „S ohledem na modernizaci děláme vše pro to, abychom dělali poutě 21. století a zároveň jsme udrželi dlouhou tradici českých poutí. Jsme hrdí na to, že v Čechách máme velice schopné výrobce atrakcí, kteří je vyvážejí i do celého světa,“ pochvaloval si Lagron, který je nejen provozovatelem atrakcí, ale také prezidentem Asociace výrobců, distributorů a provozovatelů lidové technické zábavy ČR, což obnáší mnoho práce.

„Je to hodně starostí, aby české poutě byly na úrovni, aby i členové asociace měli jistotu v dnešní době v provozování tak náročné činnosti. Zajišťujeme například právní ochranu členů, ochranu před nekalou soutěží, pomáháme začínajícím podnikatelům a rovněž pomáháme při jednání s úřady. V našich řadách máme několik špičkových atrakcí, se kterými vyrážíme i do zahraničí, například na Slovensko či do Maďarska, a samozřejmě obrážíme celé Čechy, kde rozdáváme radost malým i velkým,“ sdělil Lagron, jehož rodina má dlouholetou pouťovou tradici a obrovské zkušenosti, které neustále uplatňují, ale také předávají z generace na generaci, a tak už nyní ví, že bude mít toto řemeslo komu předat. „V naší rodině jde o tradici dlouhou přes 360 let a já jsem velmi rád, že i po mně budou další nástupci. Už nyní mám čtyři pracovité, zodpovědné a pevně věřím, že úroveň, kterou mají poutě nyní, udrží a ještě více pozvednou a v mých šlépějích pak budou pokračovat i vnuci,“ uzavřel Lagron.