„Vždycky jsme tak trochu nervózní, jestli se akce povede, protože podzimní počasí nás dokáže pěkně potrápit. Zažili jsme sluníčko, ale i chladno, vítr, déšť a dokonce i sníh. Letošní slunečné, téměř jarní počasí nám připadalo jako dárek od pohádkové víly," popisuje za všechny vedoucí Dáša Čechová.

Děti s rodiči přicházely ke startu u cyklostezky s úsměvem a dobrou náladou. Však také bylo na co se těšit! Cestou k Můstku na ně čekalo šest zastávek, kde čarodějnice, strašidla a bubáci dávali dětem různé úkoly. Kdo splnil, dostal samolepku do startovní karty a mohl pokračovat v cestě. Za své snažení děti dostaly v cíli od krásných čarodějek malou odměnu.

„A protože byli všichni vyhládlí, vybalili svačinu, opekli špekáčky a malinko se posilnili. Zatímco rodiče si spolu povídali, děti už zase plné energie hrály různé hry, běhaly v lese, pokřikovaly a štěbetaly. Na Můstku se nakonec sešlo asi 170 dětí, k tomu rodiče, babičky, dědečkové jistě si dokážete představit ten mumraj! Bylo nám tam všem moc hezky a nikomu se ani nechtělo domů," vypráví Čechová.

Kolem půl šesté vyrazily s rozsvícenými lampióny na cestu domů první skupinky. Ti, kteří si chtěli užít světla lampiónů v úplné tmě, vydrželi až do soumraku.

„Nás organizátory vždycky potěší, když vidíme radostné úsměvy a rozzářené oči dětí, ale neméně si považujeme slov pochvaly a díků, která slyšíme od mnoha spokojených rodičů. Jsme rádi, že se vám naše akce líbí. Jsme rádi, že za finančního přispění Města Domažlice je můžeme pořádat nejen pro naše členy, ale i pro širokou veřejnost. Tak se na vás těšíme zase někdy příště!" uzavřela vedoucí.