Třetí ročník Letních hudebních kurzů byl zahájen v pondělí 19. července v Rajské zahradě ZUŠ Domažlice. Koncert uvedli proslovy starosta města Miroslav Mach a organizátorka kurzů Markéta Schubertová. Díky výkonům lektorů kurzů Jany Vonáškové Novákové (housle), Václava Vonáška (fagot) a Petra Nováka (klavír), kteří na koncertu vystoupili, se stal tento večer nezapomenutelným. Tito koncertní umělcidokázali, že patří k nejlepším.

„Václav Vonášek je vítězem loňského ročníku soutěže Pražského jara a i ostatní účinkující jsou laureáty mnoha domácích i zahraničních soutěží,“ uvedla Markéta Schubertová s tím, že letošní ročník nabídl veřejnosti tři koncerty, na kterých se představilo dvacet mladých hudebníků z Čech, Německa a Anglie. Ti se v průběhu kurzů seznámili s historií Domažlic, naučili se základy historického tance, utkali se v bowlingu a okusili pohostinnost města.

Pondělní podvečer v ZUŠ Domažlice se nesl ve znamení slavnostního závěrečného koncertu. Vystoupili zde studenti kurzů, kteří úspěšně předvedli, co se za týden, strávený v Domažlicích naučili. Publikum výkony mladých hudebníků odměnilo vřelým potleskem. Slavnostního ukončení se zúčastnila i ředitelka domažlické ZUŠky Jiřina Holoubková a vyjádřila přání, aby se kurzy konaly i v dalším roce a byly stejně úspěšné jako letošní ročník.„Jsem velmi ráda, že se hudební kurzy konají právě u nás. Je to výborná vizitka jak pro školu, tak pro město, zvláště proto, že jsou to kurzy s mezinárodní účastí,“ uvedla ředitelka domažlické základní umělecké školy Jiřina Holoubková.

V průběhu večera zazněla v podání mladých hudebníků díla Johanna Sebastiana Bacha, Georga Phillipa Telemana či Petra Iljiče Čajkovského.