„I v budoucnu budeme pokračovat ve vzájemné spolupráci a výměně žáků i učitelů, a prohlubovat tak všemi silami oboustranné partnerství. Osobní setkávání žáků i učitelů a společné projekty škol přispějí nejen k odbourání jazykových bariér, ale především k podpoře odborného vzdělávání a výměně odborných zkušeností," deklarují obě školy v prohlášení, které podepsaly ředitelky Zdeňka Buršíková a Elisabeth Fäth-Marxreiter.

„Připravujeme  spolupráci v rámci získání výučního listu ve zkrácené době pro obor mechanik-seřizovač platný po celém Německu a při intenzivních jazykových kurzech německého jazyka," zmínila nejbližší konkrétní plány ředitelka chamské školy.

Výuka českých žáků se rozšíří o hydrauliku a pneumatiku, toto učivo by bylo obsahem praxe, kterou by měli absolvovat v Německu.

„Učitelé obou škol se společně setkávají už od roku 1989," připomněla Zdeňka Buršíková. Časté kontakty vedly k užší spolupráci, ke které postupně přistupovali i kolegové z Waldmünchenu, Chamu, Rodingu a Kötztingu.

Od roku 2006 se spolupráce rozšířila o společné projekty, sportovní a kulturní akce pro žáky (každoroční fotbalové utkání, zimní výlet na Velký Javor, divadelní představení,  výměnné odborné praxe, společná akce studentů gastronomie). Dosavadními vrcholy společných aktivit byly projekty staveb mostů ve Waldmünchenu (2006) a Rötzu (2011).

Úterní slavnost na Čerchově doprovodila Mrákovská dudácká muzika, zatancovali členové skupiny Avanti.
Hosté se dozvěděli i zajímavosti z historie Čerchova. Byl pro ně připraven i malý raut, na jehož přípravě se podíleli žáci obou škol.