Už za pár dní se Brnířovští pustí do rekonstrukce mateřské školy. Oprava vnitřních prostor přijde na zhruba 400 tisíc korun. Brnířovským se podařilo získat dotaci ve výši 200 tisíc od Plzeňského kraje.

„Rekonstrukce už je nezbytná. Ubouráme vnitřní zdi, abychom zvýšili kapacitu školky, která je v současné době na hranici hygienických předpisů. Stavební úpravou získáme větší prostor a bude rozšířeno i sociální zařízení," řekl starosta Brnířova Zdeněk Šup.

Stavba, kterou provede kdyňská stavební firma, bude zahájena 15. června. „Vše by mělo být dokončeno do začátku školního roku, aby děti mohly 1. září nastoupit už do nové školky. O prázdninách bude bohužel školka zavřená, ale jinak to nejde, protože stavební úpravy budou tak rozsáhlé, že je nelze provést při provozu," dodal Šup.

Od poloviny června do začátku prázdnin bude provizorní školka zřízena v sále obecního úřadu.
„Nějak to zvládneme. Školka už se přestavovala dvakrát a vždy jsme se museli stěhovat do náhradních prostor, takže to nebude problém ani nyní. Na novou školku se moc těšíme, ale upřímně řečeno, jsme velmi napjaté, jak to tady bude ve finále vypadat, protože jde tentokrát o velkou přestavbu. Jsme v příjemném očekávání," řekl ředitelka brnířovské školky Jana Velková.