Už více než měsíc funguje v klenečské mateřské škole změněná provozní doba, po které tolik toužili rodiče, především ti, kteří své děti do školky posílají z okolních obcí.

„Důležité bylo, kolik dětí se zapíše do školky pro příští školní rok. Pokud by jich bylo málo, nemohli bychom si nechávat čtvrtou sílu, bez které by se prodloužená otevírací doba realizovat nedala,“ vysvětlila vedoucí učitelka Věra Čechová s tím, že k zápisu přišlo v březnu sedmnáct dětí. „Čtvrtou učitelku nám tedy ředitelka naší základní školy a mateřské školy mohla nechat a prosbám rodičů jsme vyhověli, co nejdříve to šlo. Školka se již od začátku dubna otevírá o čtvrt hodiny dříve, v 6.15 hodin, a zavírá o půl hodiny později než dosud, tedy v půl páté odpoledne,“ sdělila Čechová.

Ke změně provozní doby došlo za sedmileté působení V. Čechové v ´mateřince´ v Klenčí poprvé.

„Myslím, že i předtím fungovala stále stejná provozní doba. S rodiči se snažíme co nejvíce komunikovat a vycházet jim vstříc. O jejich přání jsme se dozvěděli i z dotazníku, který jsme jim v září rozdávali. Vrátilo se nám jich sice vyplněných minimální množství, ale asi ve třech případech se objevila právě žádost o prodloužení provozu. Někteří by chtěli ještě delší, ale to už bohužel nejde,“ poznamenala učitelka a dodala, že další připomínky rodičů se zaměřily například na vybavení zahrady. „I to se snažíme řešit. Dali jsme si žádost o grant na obnovení vybavení,“ prozradila Čechová.