Slavnostní předání si užily také děti. „Pro děti zde bylo připraveno několik tvořivých stanovišť. Mohly například tvořit návrhy vlajky, psát přání zahradě, tvořit z písku nebo vyrábět lapače snů z přírodních materiálů,“ popsala vedoucí mateřské školy Věra Čechová. Dorazil také projektový manažer Radek Jaroušek z Nadace Proměny Karla Komárka: „Obrovské úsilí, které tady vnímám několik let, se přetavilo ve viditelný výsledek. K proměně pomohli rodiče, komunita i městys. Je skvělé, když se spojí síly dohromady a přinese to skvělý výsledek.“ Nechyběl ani starosta obce Jan Bozděch. „Jsem moc rád, že se povedlo také zrekonstruovat obálku školky. Je to však pouze první etapa, v dlouhodobém horizontu nás čeká ještě mnoho dalších kroků, jako například vnitřky nebo přístavba školky. Podařilo se něco, co nemá v regionu obdoby – a je to hlavně pro naše děti,“ řekl Bozděch.

Touto akcí se celý projekt vytvoření přírodní zahrady ukončil. Oproti běžným zahradám nabízí klenečská přírodní zahrada dětem mnoho vyžití. Je plná vůní a zvuků, děti se mohou všeho dotknout a prozkoumávat zahradu jako živou učebnici.

„Rády bychom s kolegyněmi pokračovaly v dalších proměnách našeho areálu, využily různé dotace… Ale určitě se neobejdeme bez spolupráce našeho zřizovatele. Vždyť krásná studie na dostavbu mateřské školy, která by vyřešila bezbariérovost školky a nevyhovující umístění kuchyně uprostřed objektu, je již nějaký čas na světě!“ prozradila dále Čechová.

„Je zde ještě několik plánů – například zbourání jeslového přístavku a vytvoření nové jídelny, kuchyně a šatny nebo pokračování v úpravách dolní části zahrady, vytvoření parkovacích kapacit a nového přístupu do školky,“ nastínil starosta Jan Bozděch.