Děti z celé České republiky mohly od poloviny listopadu 2023 do konce března 2024 výtvarně či literárně ztvárnit, jak si představují bezpečnou dopravu v budoucnosti. Nejlepší výtvarníci a literáti převzali v pondělí 24. června za účasti významných hostů ocenění za svá díla v budově ČSOB v Praze. Do soutěže vyhlášené Týmem silniční bezpečnosti a Policií ČR, v rámci projektu Markétina dopravní výchova, se zapojilo téměř 4 000 dětí z mateřských a základních škol.

Jednadvacet nejlepších dětí převzalo ocenění z rukou manželky prezidenta ČR Evy Pavlové, prezidenta Policie České republiky Martina Vondráška, generálního ředitele Československé obchodní banky Aleše Blažka a ředitele Týmu silniční bezpečnosti Jana Poláka.

Mezi oceněnými byla také mladá výtvarnice Natálie Franková z Těšovic, která navštěvuje výtvarnou dílnu v tamní mateřské škole pod vedením Lucie Khasové. „Natálka je velmi talentovaná a nadaná dívka, navíc s jedinečným a osobitým výtvarným projevem. Navštěvuje naši výtvarnou dílnu v mateřské škole v Těšovicích, kde se snažíme seznámit děti s nejrůznějšími výtvarnými technikami,“ uvedla Khasová.

close Natálka Franková při malování a následně převzetí ocenění od první dámy Evy Pavlové. info Zdroj: se svolením Lucie Khasové zoom_in Natálka Franková při malování a následně převzetí ocenění od první dámy Evy Pavlové.

U Natálky nešlo o první ocenění. Obsadila také druhé místo ve výtvarné soutěži Příroda kolem nás, kterou vyhlásil Národní park Podyjí. „Tento úspěch jen potvrzuje její výtvarný talent a schopnosti. Natálka má velkou vášeň pro kreslení a malování. Neustále se zlepšuje a je velmi motivovaná. Myslím, že ji nejvíce pohání radost z tvoření a také podpora její rodiny,“ chválila s úsměvem Khasová a dodala na závěr i přání, jelikož mladá výtvarnice po prázdninách nastupuje do první třídy: „Přála bych jí, ať dále rozvíjí svůj výtvarný talent a ať ji malování pořád baví jako doposud.“