Školka nejdříve brala vodu ze studny, její kvalita pak ale přestala vyhovovat. Vedení Mezholez, které nemají obecní vodovod, proto školku napojilo na vodovod, jejž vybudovalo bývalé zemědělské družstvo. Nějaký čas šlo vodu využívat, ale později se kvalita opět příliš zhoršila.

„Na vodu pro děti jsou kladeny vyšší nároky než na tu, kterou pijí dospělí. Školka tedy musela být od vodovodu odpojena. Před pár lety pak přišla firma, která nám vyčistila a celkově dala studnu do pořádku, a školka opět mohla brát nezávadnou vodu z ní.

Teď se to ale zase celé opakovalo a kvalita opět klesla a nevyhovuje standardům," vysvětlil už dříve starosta obce Jaroslav Miler. „Nákup balené vody však znamená vyšší náklady na provoz, vyjde asi na deset tisíc korun ročně," dodal.

V mateřince vodu používají k pití pro děti i k přípravě pokrmů, protože školka má vlastní jídelnu a sama si i vaří.

„Je to finančně zatěžující a je to samozřejmě i trochu komplikace. Musíme brát vodu z desetilitrových barelů, kterými nás zásobují, což může být náročně, a musíme také pořád hlídat, abychom měli vody dostatek," uvedla ředitelka školky Božena Burdová.

„Žádné řešení téhle situace zatím nemáme, ale hledáme ho, nezávadná voda pro školku je důležitá. Oslovili jsme firmu, která by nám nyní měla odebrat vzorky a nabídnout možnosti, co by se v naší situaci dá dělat," zakončil starosta.

Školka se letos dočká alespoň opravy zchátralého oplocení.