Soutěžící absolvovali čtyři disciplíny, a to pravidla provozu na pozemních komunikacích v rámci testu i jízdy na hřišti, jízda zručnosti na jízdním kole a zásady poskytování první pomoci. V obou kategoriích si nejlépe vedli a právem tak zvítězili reprezentanti ZŠ a MŠ Blížejov.

Přítomné přivítal domažlický starosta Stanislav Antoš, který ocenil význam této akce pro školáky, která s sebou nese zvýšení bezpečnosti v dopravě. Ředitel územního odboru Policie ČR Vladimír Beránek zmínil, že děti, které procházejí podobnými soutěžemi, vykazují lepší orientaci ve skutečném provozu.

Kladení věnců a kytic u pamětní desky na radnici na náměstí Míru v Domažlicích.
OBRAZEM: V Domažlicích si v neděli připomínali osvobození

Účastníci minutou ticha uctili památku Václava Ircinga, dopravního experta a dlouholetého krajského koordinátora Besip, který v září 2023 zemřel ve věku 75 let. Ircing stál po mnoho let za organizací podobných dopravních soutěží.

Výsledky

Mladší kategorie (14 účastníků): 1. ZŠ a MŠ Blížejov, 2. ZŠ Kout na Šumavě, 3. ZŠ Koloveč, 10. GJŠB Domažlice, 12. ZŠ Msgre B. Staška Domažlice

Starší kategorie (9 účastníků): 1. ZŠ a MŠ Blížejov, 2. ZŠ Mrákov, 3. GJŠB Domažlice, 8. ZŠ Komenského 17, Domažlice, 9. ZŠ Msgre B. Staška Domažlice