„Naše školní jídelna prošla o prázdninách důležitými změnami. Investovali jsme například do zařízení, které od 1. října umožní objednávku i volbu oběda, dále také dopolední a odpolední svačiny do družiny. Koupili jsme objednávací box, ve kterém je počítač propojený s dalším, který má vedoucí stravování,“ říká ředitel školy Ivan Rybár a dodává, že škola za zmíněné zařízení zaplatila ze svého rezervního fondu 70 tisíc korun.

Daleko více však stála rekonstrukce přímo v jídelně. „Mívali jsme tu letité dřevěné vydávací okénko, které už bylo v žalostném stavu. Rozhodli jsme se je proto vyměnit za zařízení, které bude moderní, zvýší komfort a také vylepší prostory školní jídelny. Proto jsme zvolili automatickou stěnu,“ vysvětluje ředitel.

Ani moderním vydávacím zařízením však investice do jídelny letos v létě neskončily. Práci kuchařkám usnadní kromě nového vydávacího okénka nová myčka nádobí.

„Stála sice půl milionu korun, ale zcela vyhovuje potřebám jídelny. Ostatní úpravy přišly zhruba na 100 tisíc korun a pokryl je investiční fond školy,“ dodává Rybár s tím, že vše je ´v nerezu´, a změny doznal i odkládací pult na použité nádobí .

A co na vše říkají ženy, které v jídelně pracují?„Jejej, je to krásný, moc děkujeme. Nová myčka umyje o třetinu nádobí víc, než předešlá. Ty jsme měly dvě, jednu jsme si nechaly na mytí sklenic. Automatická stěna nám zajistila více vzduchu v kuchyni, prostě pracovní podmínky se zlepšily,“ odpověděla Deníku Anna Randová.

Objednávkový box je už také v provozu.

„Je to perfektní. Na 10 dní dopředu vím, kolik bude obědů a kolik svačin, výborné je to hlavně při objednávání masa,“ říká vedoucí kuchyně s tím, že box by bylo dobré instalovat i v druhé domažlické škole, pro niž také vaří.