Zhlédli zápas Evropské ligy mezi Viktorií Plzeň a německým klubem Schalke 04.

„Seděli jsme ve VIP prostoru na tribuně uprostřed hřiště. Byl tam nejlepší výhled na celou plochu,“ netajil se nadšením sedmák Karel Píša. Spolu s dalšími se dostal na jedno z nejatraktivnějších míst díky tomu, že v sektoru, do kterého měli původně vstupenky, byla umístěna televizní kamera s podstavcem, která zabrala několik míst původně určených pro diváky.

„Kromě lepších míst jsme jako omluvu od pořadatelů dostali poukázku na občerstvení a tašku s propagačními materiály a tričkem,“ pochvaloval si žák sedmé třídy Tomáš Kříž.

„Byl to pro mě obrovský zážitek. Před zápasem se slavnostně otevíral kompletně zrekonstruovaný stadion, jsou tam zcela nové tribuny,“ vzpomínal na čtvrteční zážitky Karel Píša.

Velkou radost mu udělalo, když se Viktorka dostala do vedení. „Byli jsme zklamaní, když Schalke vyrovnalo,“ přidal smutnou vzpomínku.
„Němečtí fanoušci v jejich kotli pořád řvali, a dokonce hodili dvě dýmovnice,“ vypráví školák a pokračuje: „I my jsme se snažili co nejvíc fandit. Pokusili jsme se i začínat se skandováním, ale to se jiní fanoušci nepřidávali, tak jsme se pak připojovali my k ostatním. Dva dny jsem nemohli z ochraptění mluvit.“

Zítřejší odvetu na německém hřišti budou domažličtí školáci sledovat v televizním přenosu.

A jak vůbec došlo k tomu, že se Domažličtí dostali na tak atraktivní zápas a navíc zadarmo?

„Vstupenky se podařilo získat díky skvělé spolupráci Jiskry Domažlice a Viktorie Plzeň. Té se vrátily lístky z povinné kvóty pro UEFA, které se v Evropě neprodaly, a tak mohly být poskytnuty nám,“ popsal ředitel školy Ivan Rybár, který potřebné kontakty získal díky své dlouholeté angažovanosti v domažlickém fotbalovém oddílu.