Stavbaři  zatím nejvíce zatěžující práce stihli provést o víkendech a podzimních prázdninách. Navíc ve škole jsou volné kapacity učeben, které se dají využít jako náhradní místnosti za ty, ve kterých dělníci pracují.  „Odpadlo jen několik vyučovacích hodin v pátek, ale nijak nám to situaci nezkomplikovalo," říká matka jednoho ze sedmáků.

„Zatím se nám podařilo přesunout výuku ve všech třídách do náhradních prostor s omezením odpoledního vyučování," uvedla Váchalová.

„Na budově prvního stupně jsou vyměněna již všechny okna, nyní se dodělává budova druhého stupně," konstatoval domažlický místostarosta Karel Štípek.
Dělníci při výměně postupují podle toho, jak z výroby přicházejí vyrobená plastová okna. Mezi ně vyzdívají nové sloupky. Protože každé z oken bude o zhruba 10 centimetrů posunuto oproti těm původním, musí být nakonec dodělány nové parapety.

„Změna je citelně poznat," komentovala zkušenosti z prvních dní po výměně oken Věra Vernerová, ředitelka mateřské školky, která je součástí areálu. Stavební práce tam proběhly o prodlouženém víkendu na konci října.

„Dříve od oken foukalo, teď je u nás příjemně teplo a útulno a navíc i jde od oken více světla," dodala ředitelka. Zmínila i skvělou spolupráci s rodiči, kteří si podle svých možností nechali ještě v úterý a ve středu děti doma a tím umožnili provedení důkladného úklidu ve školce. Předškoláci byli v těchto dnech sloučeni do jediné třídy.

„Od zateplení si samozřejmě slibujeme významné ušetření nákladů na vytápění," uvedl Štípek a připomněl, že ve školním areálu už dříve byly zatepleny střechy, osazeny fotovoltaické panely a rozdělen topný systém na dvě větve. Nynější zateplování bude stát více než 16 milionů Kč.

„Termín dokončení zateplení školy je stanoven na polovinu prosince," dodává ředitelka.