„Svářečská škola zde funguje teprve od 6. září minulého roku a kromě padesáti šesti vyškolených žáků školy zde od ledna pořádají rekvalifikační kurzy svářečů pro Úřad práce Domažlice. Výběrové řízení na tento rekvalifikační kurz vyhrála z několika profesionálních zařízení celého Plzeňského kraje právě horšovskotýnská škola,“ pochvaluje si ředitel Václav Švarc.

Spokojenost s výsledky čtyřiadvaceti rekvalifikantů projevil i ředitel Úřadu práce Domažlice Zdeněk Písařík, který se osobně přijel podívat na závěrečné zkoušky posledního kurzu. Konstatoval, že účastníci z řad nezaměstnaných už nemusejí dojíždět na sváření až do Plzně, protože v minulých letech po krachu podniku SVA Holýšov v okrese Domažlice žádná svářečská škola nebyla.

Dalšími, kdo v Horšovském Týně v průběhu roku dostali svářečský průkaz, jsou žáci výchovného ústavu v Hostouni a pracovníci některých průmyslových podniků v okrese.

Václav Švarc zároveň konstatoval, že kromě běžných metod svařování se zde prováděly také náročnější zkoušky podle evropské normy ČSN EN 287-1, které složila víc jak třetina účastníků. „Po prázdninách se opět rozběhnou svářečské kurzy pro žáky školy oboru Opravář zemědělských strojů a Automechanik a rovněž pro rekvalifikační kurzy úřadu práce,“ dodal na závěr ředitel školy.