„Škola byla v dobrém stavu, pořád mě mrzí, že se zavřela,“ říká starosta Semněvic Josef Hálek o budově, která byla v minulosti kompletně rekonstruována.

Před dvěma lety, než byla škola uzavřena, však navštěvovalo jednotřídku pouze šest dětí a nepřibyli už ani žádní prvňáčci. „Rodiče posílali své děti raději do škol v městech,“ komentuje Hálek. Zastupitelé museli schvalovat výjimku z počtu žáků a náklady na jednoho školáka vzrostly až na dvacet tisíc korun. Proto se zastupitelé rozhodli školu zavřít a dodnes netuší, jak s budovou naložit.

„Uvažovali jsme i o tom, předělat ji na sociální byty, po kterých by poptávka byla, ale nemáme na to peníze a dostatečná dotace také není,“ vysvětluje starosta s tím, že školu si přišli prohlédnout i vietnamští obchodníci. „Budova má vysoké stropy a elektrické topení, a to většinu zájemců odrazuje,“ tvrdí Hálek s tím, že sešlo i z plánované terapeutické komunity a ve znovuotevření školy už nevěří.

„Se školou se už musí něco udělat. Neustále projednáváme, jak s ní naložit. Dáváme inzeráty a doufáme, že pro školu najdeme nějaké smysluplné využití,“ dodal Hálek.