Celou řadů úprav by uvítala malotřídní škola v Osvračíně, která slouží jako škola základní i mateřská.

Budova, ve které škola i školka sídlí, byla postavena v Akci Z v roce 1986 jako mateřská škola. Po několika úpravách se do ní přesunula i škola základní, která se dříve nacházela vedle osvračínského kostela.

„Škola už bohužel opravdu není nejnovější a vyžadovala by různé úpravy. Potřebovali bychom novou střechu, nová okna a také zateplení. Pokoušíme se proto neustále získávat nějaké dotace,“ uvedla ředitelka Dana Pavlasová s tím, že vloni se podařilo například zrekonstruovat hygienické zařízení pro školku.

„Na školu bychom rádi instalovali i sluneční kolektory, aby se snížily provozní náklady na teplou vodu,“ dodal starosta obce Milan Strakoš.

Škola by ráda obnovila i vybavení antukového a dětského hřiště, a většina školáků, předškoláků a učitelek by ve škole ráda viděla i pořádnou tělocvičnu. Tu v současnosti zastupuje učebna pro pohybovou výchovu, ve které je možné sportovat, má však nízký strop a je určena pro menší počet dětí. V uplynulém školním roce navštěvovalo základní školu 23 dětí a mateřinku 27 předškoláků.