„Vypomáháme pečovatelské službě, která seniorům vozí obědy a také jim nakupují. Teď to ale nezvládají, proto jim pomáháme. Také chceme tuto službu rozšířit i pro širší veřejnost, kde může být pomoc potřeba,“ uvádí zástupce vedoucí skautského oddílu Bazilišci Domažlice Břetislav Krejsa. Zájemci mohou volat na číslo 728 934 856.

Vypomáhá necelých dvacet skautů ve věku od osmnácti let. „Na jaře se zapojovali spíše mladí, ale teď na podzim se přidali třeba i maminky některých skautů nebo starší skautky,“ líčí Krejsa. Vzhledem k tomu, že dobrovolníci jsou studenti s distanční výukou či pracující, ideální podle něj je zavolat a objednat si již dopoledne. Nákup poté zařídí skauti spíše v odpoledních a večerních hodinách. „Snažíme se to směřovat k tomu večeru, protože většina dobrovolníků, na rozdíl od jara, jsou pracující, takže objednávku jsou schopni nakoupit cestou z práce, řekněme ve čtyři v pět,“ popisuje Krejsa a dodává, že tuto pomoc zajišťují nejen v Domažlicích, ale i v okolí.

Zástupce oddílu odkazoval také na skautskou pomoc přes bezplatnou anonymní linku Elpida, do které se domažličtí skauti zapojili. Ta poskytuje i psychickou podporou seniorům a osobám v krizi. Stačí zavolat na 800 200 007. „I přes tuto linku si lidé můžou objednat a k nám se jejich přání dostane. Já pak objednávku předám našim dobrovolníkům,“ upřesnil Krejsa.