Poslední den roku 2014 přinesl tragédii, když se v Poběžovicích utopil čtyřiašedesátiletý muž.

Více o této událsti zde: http://domazlicky.denik.cz/nehody/v-pobezovicich-se-o-silvestru-se-utopil-muz-20150102.html

Nešlo však o jediný problém, se kterým se obyvatelé regionu potýkali.

Žena spadla z koně

V silvestrovský podvečer vyjížděli zdravotníci také ke Stráži. Jednatřicetiletá žena tam totiž utrpěla zranění, když spadla z koně.

Žena byla převezena k ošetření do Domažlické nemocnice, splašení koně pak byli výletníky spatřeni, jak běží od Vavřinečku směrem do Domažlic.

„Kromě toho jsme měli jen několik klasických silvestrovských výjezdů – pády, menší úrazy, pár opilců, lidí pořezaných sklem a podobně," doplnila mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková. „Jinak ale nešlo o nic vážnějšího a musím říct, že v celém Plzeňském kraji jsme neměli výjezd k zvlášť závažným zraněním. Nevyskytly se například ani rozsáhlé popáleniny od ohňostrojů," dodala.

I o silvestru řádili zloději

Domažličtí městští strážníci dvě hodiny před půlnocí odstranili kupy sněhu ze silnice v ulici 28. října, které tam patrně někdo zkoulel z kopce.

Deset minut po půlnoci pak také zaznamenali neúmyslné rozbití skleněných dveří, když na náměstí vlétla jedna rachejtle do výlohy obchodu.

„Jinak se silvestrovský večer obešel docela bez problémů, nedocházelo ke škodám na majetku ani problémům s opilci," uvedl Radovan Plšek, zástupce velitele domažlické městské policie.

Někteří zloději si však nedali pokoj ani na přelomu roku.

Neznámý lupič v noci z úterý na středu vypáčil okno v přízemí vedoucí do posilovny v Domažlicích. Ukradl DVD přehrávač, digitální fotoaparát, více než tři tisíce korun v hotovosti, pět krabiček cigaret a lahev whisky a balíčky potravinových doplňků. Celkem napáchal škodu za více než na 15 tisíc korun.

Na silvestr nebude s radostí vzpomínat také třiadvacetiletá žena z Holýšovska. Žena dvě hodiny po příchodu nového roku oznámila policistům, že jí v kulturním domě kdosi vykradl kabelku. Ponechala ji totiž bez dozoru na dámských toaletách a odešla k baru. Z kabelky zmizel mobilní telefon, 150 korun a platební karta. Celková škola je přes 10 tisíc korun.

I další zloděj využil příležitost a obohatil se tak o více než 16 tisíc korun. V noci z úterý na středu v obci na Poběžovicku odcizil z dámské peněženky, která ležela v neuzamčeném vozidle zaparkovaném u domu, hotovost 2 500 korun a platební kartu. Na kartě byl uveden PIN kód a zloděj tak mohl bez problému vybrat z bankomatu dalších 14 tisíc korun.

Podobný případ se odehrál i v Holýšově. Lupič rozbil přední okno zaparkovaného nákladního vozidla, ukradl osobní doklady řidiče, firemní platební kartu a firemní tankovací kartu. Z platební karty poté vybral v bankomatu 10 tisíc.

„Kromě toho, aby si lidé uvědomili, že auto není trezor, důrazně apelujeme na držitele platebních karet, aby je měli pod dohledem a aby PIN kód uchovávali v naprosté tajnosti, nesdělovali ho jiné osobě nebo nezaznamenávali kód na platební kartu nebo na nějaké jiné místo poblíž karty," upozornila policejní mluvčí.