Obdobu oblíbeného závodu horských kol připravili pro děti o uplynulém víkendu bikeři z Občanského sdružení MTB Silný kafe Poběžovice. Závod nazvali Silný kakao 2014 a mohly se ho zúčastnit děti od předškolního věku až po žáky 9. tříd.

Nejmenší musely absolvovat zhruba třísetmetrovou trasu v poběžovickém parku, ty nejstarší – školáky ze 7. až 9. tříd – čekala šestikilometrová trasa.

Silné kakao museli zvládnout přiměřeně ke svému věku na odstrkovadlech, tříkolkách, koloběžkách či bicyklech. Na start se nakonec postavila v tomto ročníku celkem šedesátka účastníků.

„Na odstrkovadlech a malých kolečkách uhánějící caparti bojovali o prvenství jako o život. Jak už to při sportu bývá, došlo i k pádům, ne však vážným," přiblížila závod Helena Smolíková, která ho sledovala skrz objektiv fotoaparátu.

„Jsme rádi, že zájem o tento závod vzrůstá. Vždyť vloni na něj přišla čtyřicítka, letos už šedesátka dětí. Určitě je to fajn, neboť přijeli nejen místní, ale i závodníci z okolí," konstatoval ředitel závodu Jan Kocián.

Čtvrtý ročník závodu uspořádaný pro děti se vydařil. Podobně jako při závodě dospěláků obdrželi nejlepší ze závodníků medaile a mohli si vychutnat chvilku slávy na opravdovém stupni vítězů. Děti se skutečně po svém výkonu mohly těšit na výtečné kakao a stejně jako dospělí, kteří je doprovázeli, na opečenou klobásu. Za své sportovní výkony byly oceněny diplomy a medailemi, sladkostmi i věcnými dárky. Děvčata i chlapci už se těší stejně jako pořadatelé z MTB Silný kafe na další ročník závodu, který se uskuteční v září 2015.