„Po půlnoci byla zafoukaná silnice u Postřekova, byl jsem se tam podívat, ale nebylo to tak vážné," říká Petr Tomášek, vedoucí výroby z domažlického střediska SÚS Plzeňského kraje.

Silničářům ztěžoval v noci práci práci silný vítr.

„U křižovatky Postřekov – Nový Kramolín – Pařezov spadl autobus do příkopu, jinak se nic výjimečného nestalo," konstatuje Tomášek.

„Jednalo se o autobus, který vyjíždí z Domažlic ve 4.55 hodin a sváží lidi do firmy Kel v Bělé nad Radbuzou," upřesnil Josef Vágner, dispečer ČSAD Domažlice.

„Lidé by měli jezdit s největší opatrností. Na silnicích se tvoří sněhové jazyky, místy závěje. Tahy I. třídy jsou mokré, se zbytky sněhové tříště, stejně tak vozovky II. třídy. ve vyšších polohách jsou silnice pokryté sněhem a jsou s jízdné se zvýšenou opatrností. Po okrese nám provádí údržbu silnic veškerá naše technika. Na silnici Klenčí-Postřekov vyjede sněhová fréza," uvedl za SÚS Domažlice Tomášek.

„Musím zaklepat, že zatím naši řidiči všude projeli, nikde neměli problémy. Jedinou výjimkou byl nemanický spoj, kde autobus nemohl projet kvůli blokujícím autům a nabral zhruba půlhodinové zpoždění," uvedl Deníku vedoucí provozu ČSAD Domažlice Jaroslav Jahn.

Navátý sníh na silnici mezi Klenčím a Postřekovem bude nakonec prorážet ´šíp´.

 "Když jela fréza na místo, vypověděla spojka, takže stroj skončil v opravě. Na místo jsme proto poslali vůz se ´šípem´," sdělil Deníku Petr Tomášek z SÚS Domažlice. 

Silničáři uzavřeli před polednem spojnici Klenčí a Postřekova

"Na místě bylo zjištěno, že silnice potřebuje na zrpůjezdnění delší dobu. Bude uzavřená až do skončení spadu sněhu a odklizení návějí," uvedl Deníku Tomášek.

Objízdná trasa vede z Klenčí přes křižovatku u Draženova a kolem Pařezova do Postřekova.

Náklaďák se zaklínil na silnici, kde neměl co dělat

Delší dobu zůstal na silnici přes Háje u Jeníkovic zaklíněn kamion.

"Policisté na místo vyjeli, aby zjistili, co pohledával na silnici, na niž je vjezd nákladních vozidel zakázán," ivedla na dotaz Deníku domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. 

Ač je prý situace na Domažlicku nejhorší, autobusy ČSAD zatím problémy nemají

"Kromě nehody ranního autobusu do bělského Kelu jsme nezaznamenali žádné problémy. Autobusy jezdí, samozřejmě se zvýšenou opatrností, ale řidiči nám nehlásili žádné problémy. Za lazeckou křižovatkou přes Háje ve směru na Domažlice sice uvízl ruský kamion, který tam neměl co pohledávat, ale naši řidiči tam měli dost místa, aby ho objeli," sdělil Deníku půl hodiny po poledni dispečer Josef Vágner z domažlického ČSAD.